birseyyahgeziyor.com
2.Çocuklara film

      

       Seyyah okula gitmediği için genelde tüm gün birlikteyiz. Çoğunlukla ben ve Seyyah, bazen sadece babasıyla ikisi, bazen de üçümüz birlikteyiz.

       Her bir günümüz farklı geçiyor çünkü, İbrahim’in çalışma saatleri de her gün değiştiği için biz, her gün standart olmayan şeylerle geçiriyoruz vaktimizi. Bazen bu günlerde uzun saatler boyunca evde olabiliyoruz mesela, genelde kendi isteğimizle. Evde geçirdiğimiz günlerde de bazen bolca çizgifilm, çocuk filmi ya da çocuğumuzla da izleyebileceğimiz filmler izliyoruz. Zaten film izlemeyi olduk olası çok seven bir çifttik, şimdi çocuğumuzla yapıyoruz bunu. 
 

       Çocuklar için tavsiye edilen çizgfilm ve filmlere bakınca; bu tavsiyelerin oldukça genel olduğunu görüyorum. Hepimiz içlerinden kendi değerlerimize ve çocuğumuza uygun bulduklarımızı seçip izliyoruzdur elbet. Bu yüzden artık çocuklar için pek film ya da kitap tavsiyesi vermiyorum ben. Çünkü birinin sevdiğini diğeri sevmeyebiliyor. Yahut aynı yaşta olsalar bile birinin kaldırabildiği bir konuya diğer çocuk henüz hazır olmayabiliyor. Film tavsiyeleri için ben çoğunlukla Instagram'da @cocuklasinema hesabını takip ediyorum. İçeriğini uygun bulduğum çocuk filmlerini mümkünse önce tek başıma (ki bu çok seyrek olabiliyor), ya da mutlaka oğlumla birlikte izliyorum. Mesela “Cesur” filmini kendisi izlemek istemişti, (spoiler içerir!) ama filmdeki kızın annesine büyü yaptırıp onu zor bir durumda bırakmasına ve kurtarmakta zorlanmasına dayanamadı ve filmi o noktada hemen kapatmak istedi; biz o filmin sonunu hiç izlemedik. Her film her yaşta her çocuğun mizacına uygun olmayabiliyor yani. 

       Bu yüzden çocuğumuzla izlediklerimizi de, okuduklarımızı da önce kendimiz kontrol edip süzgecimizden geçiriyor, ya da ilk izlemeyi-okumayı hep birlikteyken yapıyorsak da pür dikkat izliyoruz-okuyoruz. Herkesin de aynı hassasiyette olmasını diliyorum.

 

       Zeynep

 

 

Yorumlar

Ad?n?z Soyad?n?z... - 15.4.2021 15:06:19

[url=https://gcialisk.com/]buy cialis canadian[/url]


Yanıtla
Yorum Gönder E-Posta bilgisi gizli kalacaktır.