birseyyahgeziyor.com
*Kendime Yolculuk1

                   

 

       Son bir kaç senedir, film ve yabancı dizilerden sıyrılıp kendimi yavaş yavaş sosyal medyanın kollarına bırakmıştım. Bu dönemde aynı zamanda hayatımızla ve çocuğumuzun eğitimi ile ilgili yeni kararlar da verdiğimiz için, önceleri rastgele amaçsızca yaptığım paylaşımları bir amaca bağladım. Sonra takip ettiklerimi bir-iki amaca bağladım. Ve bu adımlarla kendimi daha da çok sosyal medyaya bağladım. Pişman mıyım? Asla! Bu da bir dönemdi ve benim o kadar çok şeyi iyileştirmeme, bir kaç kere depresyondan yırtmama, yazma tarzımda değişiklikler yaparak hem farklı deneyimler yaşamama hem de yeniliklere adım atmama neden oldu ki. Kendime küçük çaplı, kendi kendimi eğittiğim bir ortam yarattım. Bunları sadece ben biliyordum elbet. Bir de dış yüzü var.

       Paylaştıklarımla insanların hayatlarına dokundum öyle ya da böyle bir şekilde. Kimiyle çok pozitif, kimiyle negatif etkileşimlerim oldu, can sıktığım ve canımın sıkıldığı da oldu. Sosyal medya kullanımımın sıklığından dolayı özel hayatımda laf işittiğim de oldu. Pişman mıyım? Asla! Çok güzel bir dönemdi, bir iki sene kadar sürdü tüm bu süreç; çok severek yaşadım ve çok severek de bu süreci tamamladım.
 

       Bu süreci tamamlayıp yenisine geçmemin de nedenleri, hikayesi ve etkileri var. Bu da harika bir deneyim oluyor benim için. Zorluyor ve bunu seviyorum. Çünkü bu, evriliyorum ve değişiyorum demek. Değişimlerimi seviyorum. Hiç bir dönemimdeki ben aynı ben değil.
 

       Hayat benim için oldukça kalın bir defter. Her bir sayfayı ayrı güzellikle, kimini çeşit çeşit sorunla ya da sıkıntılarla dolduruyor ve hızla sayfaları çevirerek ilerliyorum. Her sayfasını ayrı sevdiğim defterim benim hayatım.
 

       Bursa bambaşka bir bölümdü, sonra üniversite, sonra evlilik ve kariyerimin farklı farklı bölümleri oldu. Bir sürü farklı şehirde yaşadım, çalıştım. Çocuklu hayat çok başka; okulsuzluk tercihi ve Seyyah kadar bizi de etkiliyor oluşu; bunlara paralel yaşanan insan ilişkileri, iletişim ve etkileşimler, okunan kitaplar, yazdığım tüm yazılar, teknolojinin gelişmesi ile sosyal medya kanadı, sosyal medyanın daha da coşturduğu fotoğrafçılığa ilgim, arada her birini bir kenara koyup, dikişe ya da örgüye sarmam, izlediğim filmler, sezon sezon yabancı diziler ... Hayatımı çok seviyorum. Instagramı farklı kullanacağım ve bloğuma ağırlık vereceğim yeni bir sayfadan daha merhaba diyorum.

 

Zeynep

 

Yorumlar

Yorum Gönder E-Posta bilgisi gizli kalacaktır.